TUDÁSTÁR BLOG

Hogyan érheted el Te is a pénzügyi szabadságot?

Gazdagság alatt sokan sok dolgot értenek. Nagy házat, szép autót, luxus utazásokat. De kutatók már rég bebizonyították, hogy mikor a boldogságunk a tét, az igazi boldogságunk, akkor nem a pénz az, ami számít. A valódi boldogságot önmagunkban találjuk meg, és a más emberekkel való kapcsolatainkban.

Miközben olyan sokat dolgozunk a pénzért, mert meg akarjuk venni a legújabb telefont, laptopot, autót, elfelejtjük igazán élvezni az életet. Elfeledkezünk az apró dolgokról, amik ingyen is óriási örömöt jelentenek.

Pénzügyi tanácsadóként számos ügyfelemnél láttam, hogy hiába kerestek jól, még több kellett, és ugyanúgy a pénzért dolgoztak.

Már meg volt mindenük, de ekkor még nagyobb anyagi célokat tűztek ki. Nem volt elég egy autó, vettek hát egy másikat is, természetesen hitelből. Mindeközben annyi megtakarításuk sem volt, hogy három hónapig megéljenek, ha az egyikőjük kiesne a munkából.

Minden nap be kellett járniuk dolgozni, amit eleinte szerettek is. De ahogy gyermeket vállaltak, már csak púp volt a hátukon. Minden reggel korán kelni, elvinni a gyerekeket, majd gyorsan a munkahelyre, ahol az idegesítő főnökük várta őket. Évente kétszer elutaztak ugyan, de mégis mindig úgy érezték, nem élnek igazán. Egy helyben topognak.

Így válik a hivatás évek alatt egy unalmas taposómalommá, egy végeláthatatlan mókuskerékké, ami nem vezet sehová. És mindeközben a gyerekek felnőnek, az élet elszalad mellettünk. A megkeresett pénzből már csak 5-10 éves kacatok, néhány nyaralásról készült fotó, és egy rozoga autó marad. Ekkor visszanézve szinte hihetetlen belegondolni, mennyi pénzt és mennyi munkát öltünk bele milyen múlandó dolgokba.

Elhatároztam, szabad leszek…

Az egyetemi éveim alatt én is hasonló karriercélokat tűztem ki magamnak. Nagy iroda, jó autó, magas fizetés, amiből futja majd minden Földi jóra. Ahogy azonban belecsöppentem a pénzügyi szektorba, csodálatba ejtett a befektetések világa. A pénzgyűjtés és a befektetés a hobbimmá vált és rájöttem, mennyivel többről is szólhat az élet, mint a pénz utáni hajtásról.

Ma már kétszer is meggondolom, milyen munkát vállalok el, és akkor sem kell aggódnom, ha fél évig egyáltalán nem dolgozok. A hobbimból, a pénzügyi oktatásból élek, és így is bőven többet keresek, mint amennyit elköltök. Ha mégsem keresnék pénzt, akkor a befektetéseimből további 20-25 évig meg tudnék élni.

A pénzügyi szabadságnak 7 szintje van, és te döntheted el, melyiket célzod meg. Vállalhatsz több gyermeket, vehetsz nagyobb autót, és lejjebb adhatsz a szabadságodból. Mondjuk dolgozhatsz napi 8 órában 70 éves korodig.

De választhatsz középutat is, amikor napi 4 órában dolgozol, de egy kisebb lakásban laksz, a gyermekeid nem járnak magánóvodába, viszont neked sokkal több időd van velük foglalkozni.

A pénzügyi szabadság 7 szintje

Nézd meg ezt a 7 szintet, és gondolkodj el azon, melyik illik igazán hozzád.

A pénzügyi szabadság elérése a legtöbb embernek egy vagy két lépcsőfoknyira van, ami valójában nem olyan nagy ugrás, mint azt elsőre gondoljuk. Egy kis pénzügyi tudatossággal, és tanulással viszonylag gyorsan lehet szinteket lépni. Mégis sokan nem vágnak bele, mert valamilyen tudatalatti meggyőződésük azt súgja, nekik nem sikerülhet.

De hidd, el, nem számít, hogy most mennyit keresel. Nem számít, milyen a családi állapotod. Nem számít, mennyire értesz a pénzügyekhez. A pénzügyi szabadságot bárki képes elérni, aki hajlandó tenni érte és képes felállítani magának a célt.

Márpedig egy próbát igazán megér, hiszen nem csak pénzről, de magáról az életünkről van szó.

2 komment:

Írd meg a véleményed!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

SZIA, ÁDÁM VAGYOK…

2018-ban hoztam létre a Tudástár Klub önfejlesztő közösséget, mely azóta az ország egyik legnépszerűbb önképzési szolgáltatása lett. Örülnék, ha Te is csatlakoznál hozzánk!

Tudástár Klub