TUDÁSTÁR BLOG

Hogyan beszélj bárkivel? – Leil Lowndes

Mi a titka az eredményes kommunikációnak? Hogyan lehet jó első benyomást tenni másokra? Miként határozza meg a sikereinket a kommunikációs készség?

A könyvről készített videó lejátszásához kattints a lejátszás gombra:

Több kutatás más-más eredményre jutott, de általában öt és harminc másodperc közé sorolják azt az időt, ami rendelkezésedre áll, hogy jó első benyomást kelts.

Ha pedig az a célunk, hogy új kapcsolatokat hozzunk létre, legyenek azok üzleti, baráti vagy romantikus kapcsolatok, szeretnénk a legjobb formánkat hozni.

Ezért fontos, hogy felkészülten, minden eshetőségre készen kerülj abba a helyzetbe, amikor első benyomást kell tenned valakire! Ebben leszünk most a segítségedre!

Ez a videó Leil Lowndes: Hogyan beszélj bárkivel című könyve alapján készült, és megismerkedhetsz 6 tippel, ami segíteni fog a jó kommunikációs készség elsajátításában.

Nézzük is a tippeket!

Első tipp: Figyelj a testbeszédedre!

 

Kommunikációnknak a legkisebb része, mindössze 7%-a áll verbális jelekből. A maradék 93% non-verbális jelekből tevődik össze. Ennek a 93%-nak pedig több, mint a fele a testbeszéd jeleiből jön létre. Ezért nagyon fontos, hogy komoly hangsúlyt fektess a testbeszéd területére!

A szem, az arc, a kéz és a tested többi része által közvetített jelekkel nyered meg, vagy veszíted el a jó első benyomást. Egy kis odafigyeléssel sokat javíthatsz rajta.
Fontos része a testbeszédnek a tekintetünk. Már nagyon fiatal korban megtanuljuk, hogy amikor beszélünk valakivel, a szemébe kell nézni. Ez nagyon hasznos tanács, de kiegészítésre szorul.

Mielőtt felvennénk valakivel a kapcsolatot, bele kell nézni a szemébe. Ezzel mutatjuk az őszinte, nyílt érdeklődésünket.

Ha meg akarsz szólítani valakit, keresd a tekintetét!

Próbáljátok ki egy barátoddal, hogy bementek ketten egy kávézóba és leültök egy-egy asztalhoz. Az egyikőtök intenzíven keresse a felszolgáló tekintetét, a másik bámulja a padlót. Vajon kihez fog előbb odamenni a pincér?

Második tipp: Ne izegj-mozogj, ne idegeskedj!

A folytonos mocorgás aláássa a hitelességedet. Sugallj kiegyensúlyozottságot és nyugalmat! A mozdulataid legyenek nyugodtak és kimértek. Persze ne legyél csigalassú, de kapkodni sincs értelme. Ezzel a megfontoltsággal azt a látszatot kelted, hogy olyan ember vagy, aki tudja, mit csinál.

Egyik ösztönös viselkedésünk, hogy másoljuk a partnereink viselkedését és hangulatát. Ha te nyugodt vagy, körülötted is nyugodtak lesznek. Ha te idegeskedsz, körülötted is idegesebbek lesznek az emberek.

A nyugodtságod befolyásolni tudod a testtartásoddal is! Tartsd a fejed magasan, emeld ki a mellkasod, és legyen egyenes a hátad. Gondolj azokra az állatokra, amelyekre azt szokták mondani, hogy fenségesek. Neked is így kell mozognod! Eleinte kicsit erőltetettnek tűnhet, mert nem ezt szoktad meg. De hamar ráérzel majd és a visszajelzések is jönnek majd.

Ne bizonytalanodj el, ha minden szem feléd fordul, amikor belépsz egy szobába! Ez annak a jele, hogy működik a testtartásod. A célod, hogy kapcsolatot létesíts az emberekkel. Ennek első lépése a figyelemfelkeltés. Ez pedig jó tartással könnyebb.

Harmadik tipp: Vedd fel a csevegési partnered hangulatát!

Két ember hangulata olyan, mint két különböző frekvencia. Minél közelebb van egymáshoz a kettő, annál gördülékenyebb az információ áramlása és értelmezése. Próbálj egy frekvenciára kerülni azzal, akivel beszélgetsz!

Ha ő izgatott, te is válj izgatottá, ha nyugodt, nyugodttá, ha szomorú, szomorúvá. Ha látja, hogy hasonló hangulatban vagy, mint ő, sokkal szívesebben fog veled beszélgetni. Talán tettetésnek tűnhet, de tudat alatt is ezt csináljuk. Csak egy kicsit felerősíted tudatosan.

Figyelj arra, hogy ne ess át a ló túloldalára, és ne legyél túl vibráló! Próbálj úgy tekinteni a gyakorlatra, mintha tükörbe néznél. Ne kontrázz rá a másik félre, és ne legyél nála izgatottabb, szomorúbb vagy dühösebb. Tartsd az ő mértékét.

Negyedik tipp: Használj vicces, szokatlan beszélgetési témákat!

Semmi sem unalmasabb, mint egy megszokott időjárásos csevegés. Készülj néhány nem szokványos beszélgetési témával! A hangulat enyhítésére és a gyanakvás csökkentésére. De ne légy közömbös. Beszélj őszintén és szenvedéllyel.

Gondolj olyan dolgokra, amikkel könnyű azonosulni, de érdekesebbek, mint a reggeli köd. A témákat tekintve csak a képzeleted szab határt. Főzés, nyaralás, állattartás, ejtőernyős ugrás… bármi lehet!

Például, ha tudod, hogy a beszélgetőpartnered szereti a kutyákat, kezdj a saját kutyádról vagy valaki máséról mesélni. Ha ismered egy érdeklődési körét, próbálj arra lőni. Nyugodtan próbálkozhatsz polgárpukkasztóbb témákkal is, ha tudod, hogy nem fog megsértődni a partner.

Ötödik tipp: Legyél papagáj!

Amikor valaki beszél hozzád, mesél valamit, néha kérdezz vissza! Mindig csak egy-egy szót az általa elmondott mondatból. Emiatt úgy érzi majd, nagyon figyelsz rá és sokkal lelkesebb lesz.

Például, ha egy kollégád, akiről tudod, hogy biciklivel szokott munkába járni, és mégis reggel az irodában azt mondja, hogy “Busszal jöttem reggel dolgozni.”, visszakérdezel, hogy “Busszal?”. “Igen!” és azonnal folytatja a beszélgetést, mert úgy érzi, élvezi az osztatlan figyelmedet.

Mindig a mondat fontos részeire kérdezz vissza, ne kötőszavakra vagy véletlenszerűen bármire. Figyelj a másikra, és akkor nem kerülsz kellemetlen helyzetbe!

Vigyázz, nehogy túlzásba ess, és úgy érezze a másik fél, hogy kifigurázod! A kulcs, hogy őszintén érdeklődsz a másik története és annak részletei iránt.

Hatodik tipp: Add tovább a jó híreket!

Ne bántsd a hírhozót! Tartja a mondás. Azokat az embereket, akik folyton rossz híreket hoznak, automatikusan negatívabban ítéljük meg. Legyél te az, aki a jó híreket hozza! Ha birtokodba kerül valami pozitív információ, add tovább!

Így te leszel az a személy, akihez mindig mennek majd, ha jó híreket akarnak hallani. A jó híreket mindenki szereti.

Ez a tippet ötvözheted azzal, hogy bókolsz az embereknek a hátuk mögött! Talán furán hangozhat elsőre, de hatékonyabb, mint gondolnád. Egymás háta mögött beszélni nem szép, de hitelesebb lehet egy bók közvetve, mint közvetlenül. Ha valaki azt mondja neked, hogy valakitől hallotta, hogy te nagyon kedves vagy, mit érzel?

Azt a valakit sokkal jobban fogod kedvelni attól a pillanattól. Nem csak veled szemben, hanem a hátad mögött is kedves veled.

Ebben a videóban megismerkedhettél a kommunikáció néhány trükkjével, amikkel könnyebben tudsz jó első benyomást tenni és javítani a kapcsolataid minőségén.

A jó kommunikációs készség olyan, mint egy titkos összetevő. Nélküle nem fogsz igazán nagy sikereket elérni, de ha megtanulod a rejtelmeit, akkor megállíthatatlan leszel.

De a legfontosabb tipp, hogy legyél őszinte. A legjobb testbeszéd és szómágus is elvérzik, ha a szándékai nem tiszták. Egyszerűen azért, mert a hallgatóság érzi, hogy valami nincsen rendben.

Kezdj beszélgetni és ne félj kezdeményezni!

Neked melyik rész volt a leghasznosabb? Van olyan könyv amiről szívesen néznél rövidítést? Írd meg!

1 komment:

Írd meg a véleményed!

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

SZIA, ÁDÁM VAGYOK…

2018-ban hoztam létre a Tudástár Klub önfejlesztő közösséget, mely azóta az ország egyik legnépszerűbb önképzési szolgáltatása lett. Örülnék, ha Te is csatlakoznál hozzánk!

Tudástár Klub